Opis
Stan istniejący: wspaniałe dwunawowe poprzemysłowe wnętrze na ostatniej kondygnacji budynku będącego kiedyś fabryką obuwia, powtarzające się rytmicznie żelbetowe ramy o ciekawej geometrii i ułożony na nich sufit z płyt panwiowych, aluminiowa ślusarka, multiplikacja. Założenia estetyczne: stworzenie z elementów infrastruktury technicznej kanałów wentylacyjnych, klimatyzatorów, kabli sieciowych i elektrycznych detalu i ornamentu podkreślającego po przemysłowe pochodzenie wnętrz oraz charakter działalności inwestora kontrast pomiędzy surowością (chropowatą fakturą, niedokładnością) istniejących elementów, a gładkością i precyzją elementów projektowanych, oświetlenie za pomocą ukrytych źródeł światła.
Założenia przestrzenne
Założenia przestrzenne: pozostawienie (na ile to w ogóle było możliwie) jak największej otwartej przestrzeni, elementy projektowane jako wsunięte w kondygnacje wielkowymiarowe powtarzalne meble.
założenia funkcjonalne: dwie strefy dostępu.
Strefa pierwsza dostępna dla pracowników i klientów to recepcja z poczekalnią, dział marketing, gabinety prezesów, sala konferencyjna, księgowość. Strefa druga dostępna tylko dla pracowników to jednoprzestrzenne pomieszczenie z wydzielonymi powtarzalnymi boksami, pomieszczenia socjalne.
Zdjęcia: Łukasz Zandecki